Rozmowa Stacji 4 to miejsce, gdzie będą pojawiać się wywiady przeprowadzane przez studentów zaangażowanych w działalność naszego radia. 

“Rozmowa Stacji 4” nie jest zwyczajną audycją, czy podcastem. Chcemy, by była to przestrzeń, gdzie różne głosy, zarówno studentów, jak i profesorów, twórców, artystów, naukowców, a czasem nawet polityków, mogą wyrazić swoje opinie i podzielić się swoimi doświadczeniami.

 

 

 

Tym razem w Rozmowie Stacji 4 mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć ambasador Nowej Zelandii w Polsce, Alanę Hudson oraz Toma Fitzsimonsa (Deputy Head of Mission, New Zealand Embassy in Poland). 

Ta ciekawa rozmowa dotyczyła przede wszystkim 50 lat stosunków dyplomatycznych między Polską a Nową Zelandią. Ambasador Hudson i pan Fitzsimons, dzieląc się swoją bogatą wiedzą i doświadczeniem w pracy na arenie stosunków międzynarodowych, przedstawiając swoje spojrzenie na rozwój tych relacji, osiągnięcia współpracy, a także perspektywy na kolejne 50 lat współpracy.

Z perspektywy studenckiej – ale i dziennikarskiej – nie omieszkaliśmy również zapytać naszych gości o ich własne doświadczenia z czasów studiów, ale i pracy w zawodzie dziennikarstwa… Jakie wskazówki mają oni dla nowych pokoleń dziennikarzy?

Rozmowę przeprowadziła Patrycja Marchut.

W najnowszej odsłonie Rozmów Stacji Czwartej mieliśmy okazję zadać kilka pytań goszczącej ostatnio w murach naszej Alma Mater dr Marguericie Mouawad z Uniwersytetu św. Józefa w Bejrucie. Ciekawa rozmowa, a poruszane tematy z całą pewnością ważne dla nas młodych – przedstawicieli pokolenia Z, chcących odnaleźć swój głos i wdrażać w życie własne inicjatywy i zaangażować się w życie społeczeństwa. W jaki sposób postrzegani są studenci w tak odległych geograficznie i kulturowo państwach? Jak pochodzenie wpływa na zaangażowanie? W jaki sposób wcielić w życie swoje własne pomysły? Odpowiedzi na te pytania i więcej znajdziecie w naszym programie.

Rozmowę przeprowadziła Patrycja Marchut.

 

Rozmowa z dr. Markiem Skrukwą nie jest zwykłym dialogiem, a wywiadem wzbogaconym o grę na instrumencie, część próby teatralnej i wypowiedzi studentów. Głównym tematem rozmowy jest spektakl „Romantyczne wizje Ojczyzny…” , przygotowywany pod artystycznym kierownictwem dr. Marka Skrukwy. Doktor odpowiada na pytania: o czym będzie spektakl, jakie wartości za sobą niesie i kto nad nim pracował. Dlaczego powinniśmy wracać do dzieł autorstwa naszych wieszczów? Posłuchaj!

Rozmowę przeprowadziła Dorota Krzemień.