Poznaj nas

Stacja Czwarta to nowy projekt realizowany przez grupę studentów z kierunku „Dziennikarstwo i komunikacja społeczna” na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Ignatianum w Krakowie, który powstał w ramach działalności Koła Naukowego HEADLINE. Teraz Radio Akademickie Stacja 4 działa w ramach Instytutu Kulturoznawstwa i Dziennikarstwa.

logo S4

Historia powstawania Stacji 4 to przede wszystkim bardzo długi – bo aż kilkuletni – proces przygotowawczy. A wszystko to zapoczątkowało stopniowe doposażanie studia nagraniowego, mieszczącego się w Centrum Medialnym UIK. Musimy przyznać, że miejsce to na przestrzeni czasu stało się drugim domem dla tych, którzy od początku walczyli o uruchomienie Stacji Czwartej.

Wielkie plany na otwarcie kilkukrotnie musieliśmy chować do szuflad, a głównym winowajcą zaistniałych wówczas problemów stała się pandemia SARS-Cov2 i wielomiesięczne przejście na nauczanie zdalne, uniemożliwiające nam realizowanie naszych wizji o pierwszej w historii Uniwersytetu Ignatianum w Krakowie stacji radiowej. Nie udałoby się to również bez zaangażowania ze strony władz uczelni oraz wykładowców, wśród których wyróżnić trzeba Pana Redaktora Pawła Sołtysika, bez którego studio w obecnym kształcie po prostu by nie istniało.

Wreszcie nadeszła jednak ta chwila, kiedy powróciliśmy z jeszcze większą ilością pomysłów niż dotychczas i od 20 kwietnia 2023 roku nadajemy dla Was najlepszą studencką muzykę. Ponadto usłyszycie nasze autorskie programy rozrywkowe, publicystyczne i (ze studenckim przymrużeniem oka) informacyjne… Najświeższe informacje z Uniwersytetu Ignatianum w Krakowie, oczywiście nadajemy dla Was prosto z murów naszej uczelni. Do tej pory w Stacji 4 udało stworzyć się ponad 200 odcinków 20 różnych audycji radiowych.

Kontrast

Zwiększ rozmiar tekstu

Zwiększ odstęp liter

Używaj czcionek przyjaznych dla dyslektyków

Powiększ kursor

Podświetlanie linków

Zatrzymywanie animacji

Resetuj ustawienia

Menu dostępności:
Kontrast
Zwiększ rozmiar tekstu
Zwiększ odstęp liter
Używaj czcionek przyjaznych dla dyslektyków
Powiększ kursor
Podświetlanie linków
Zatrzymywanie animacji
Resetuj ustawienia
Scroll to Top