Rozmowa Stacji 4

Zdjęcie mikrofonu i napis "Rozmowa stacji 4"

Rozmowa Stacji 4 to miejsce, gdzie będą pojawiać się wywiady przeprowadzane przez studentów zaangażowanych w działalność naszego radia. 

“Rozmowa Stacji 4” nie jest zwyczajną audycją, czy podcastem. Chcemy, by była to przestrzeń, gdzie różne głosy, zarówno studentów, jak i profesorów, twórców, artystów, naukowców, a czasem nawet polityków, mogą wyrazić swoje opinie i podzielić się swoimi doświadczeniami.

Tym razem w Rozmowie Stacji 4 mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć ambasador Nowej Zelandii w Polsce, Alanę Hudson oraz Toma Fitzsimonsa (Deputy Head of Mission, New Zealand Embassy in Poland). 

Ta ciekawa rozmowa dotyczyła przede wszystkim 50 lat stosunków dyplomatycznych między Polską a Nową Zelandią. Ambasador Hudson i pan Fitzsimons, dzieląc się swoją bogatą wiedzą i doświadczeniem w pracy na arenie stosunków międzynarodowych, przedstawiając swoje spojrzenie na rozwój tych relacji, osiągnięcia współpracy, a także perspektywy na kolejne 50 lat współpracy.

Z perspektywy studenckiej – ale i dziennikarskiej – nie omieszkaliśmy również zapytać naszych gości o ich własne doświadczenia z czasów studiów, ale i pracy w zawodzie dziennikarstwa… Jakie wskazówki mają oni dla nowych pokoleń dziennikarzy?

Rozmowę przeprowadziła Patrycja Marchut.

W najnowszej odsłonie Rozmów Stacji Czwartej mieliśmy okazję zadać kilka pytań goszczącej ostatnio w murach naszej Alma Mater dr Marguericie Mouawad z Uniwersytetu św. Józefa w Bejrucie. Ciekawa rozmowa, a poruszane tematy z całą pewnością ważne dla nas młodych – przedstawicieli pokolenia Z, chcących odnaleźć swój głos i wdrażać w życie własne inicjatywy i zaangażować się w życie społeczeństwa. W jaki sposób postrzegani są studenci w tak odległych geograficznie i kulturowo państwach? Jak pochodzenie wpływa na zaangażowanie? W jaki sposób wcielić w życie swoje własne pomysły? Odpowiedzi na te pytania i więcej znajdziecie w naszym programie.

Rozmowę przeprowadziła Patrycja Marchut.

zaproszenie na spektakl

Rozmowa z dr. Markiem Skrukwą nie jest zwykłym dialogiem, a wywiadem wzbogaconym o grę na instrumencie, część próby teatralnej i wypowiedzi studentów.

Głównym tematem rozmowy jest spektakl „Romantyczne wizje Ojczyzny…” , przygotowywany pod artystycznym kierownictwem dr. Marka Skrukwy.

Doktor odpowiada na pytania: o czym będzie spektakl, jakie wartości za sobą niesie i kto nad nim pracował. Dlaczego powinniśmy wracać do dzieł autorstwa naszych wieszczów? Posłuchaj!

Rozmowę przeprowadziła Dorota Krzemień.

Kontrast

Zwiększ rozmiar tekstu

Zwiększ odstęp liter

Używaj czcionek przyjaznych dla dyslektyków

Powiększ kursor

Podświetlanie linków

Zatrzymywanie animacji

Resetuj ustawienia

Menu dostępności:
Kontrast
Zwiększ rozmiar tekstu
Zwiększ odstęp liter
Używaj czcionek przyjaznych dla dyslektyków
Powiększ kursor
Podświetlanie linków
Zatrzymywanie animacji
Resetuj ustawienia
Scroll to Top